A VARSÓI GETTÓFELKELÉS MEGEMLÉKEZÉSE
A varsói gettófelkelés idei megemlékező kampánya olyan időszakban zajlik, amikor Kelet-Európában ismét embereket, köztük nőket és gyerekeket ölnek meg. Azt szeretnénk, hogy a kampányban való részvétel – amelynek vezérmotívuma a szeretet – a háborúval és az erőszak bármely formájával szembeni ellenállás egyfajta megnyilvánulása legyen.
Szeretnénk egységben kiállni azok mellett, akik hazájukért, szeretteik szabadságáért és méltóságáért küzdenek.
Éppen ezért a Varsói Gettófelkelés Kampánya pontosan ezt fogja körül: a szeretetet.
Mutasd ezt meg te is egy általad feltöltött képpel, a nárcisz szimbólummal. Használd a #WarsawGhettoUprising #WarsawGhettoUprisingCampaign #POLINMuseum hashtageketeket, megjelölve alapítványunkat az @ segítségével--> Az Élet Menete Alapítvány.
Idén 79. alkalommal emlékezünk meg a varsói gettólázadásról. 1943. április 19-én robbant ki a hetekig tartó varsói gettólázadás, amely során több száz zsidó fiatal halt hősi halált.
A varsói POLIN Múzeummal (https://polin.pl/en/Warsawghettouprising) együttműködve bátorítunk mindenkit, hogy emlékezzünk a Hősökre!
Hogyan lehet részt venni a varsói gettófelkelésről való megemlékezésben?
Készíts nárciszt; csak papírra, ragasztóra és ollóra van szükséged!
Magyarországról úgy tudunk csatlakozni, ha otthon készítünk (pl: rajzolunk vagy hajtogatunk: https://www.youtube.com/watch?v=hdaHfG9xNSA&feature=youtu.be) egy nárciszt vagy pedig kinyomtatjuk a mellékelt posztert. A képet posztoljuk a Facebook oldalunkon a #WarsawGhettoUprising #WarsawGhettoUprisingCampaign #POLINMuseum hashtageketeket használva, és megjelölve alapítványunkat az @ segítségével--> Az Élet Menete Alapítvány
Miért lett nárcisz a szimbólum?
Marek Edelman, a varsói gettófelkelés utolsó életben maradt vezetője minden év április 19-én egy névtelen személytől egy csokor sárga nárciszt kapott. Ezeket a gettó emlékműnél helyezte el a hősök és az elhunytak emlékére. A papírnárciszok, amelyeket az emberek ezen a napon viselnek, ezt a szokást idézik.
Comments